Tlf: 3888 7868

Åbningstider: 9.00 - 17.00

Aarhus lukket onsdage

 

København: Hejrevej 39, 1. sal, 2400 København NV

Aarhus: Sindalsvej 37, 8240 Risskov

DFA Service er fotografernes værksted

Vi er Danmarks eneste autoriserede serviceværksted for Nikon og Canon.

Kontakt os hvis dit udstyr har brug for reparation, finjustering, rensning, fejlsøgning, speciel tilpasning, ombygning, opgradering eller kontrol og vedligeholdelse.

Vi betjener virksomheder, offentlige institutioner, private samt forhandlere.

 

Du møder DFA Service på følgende adresser:

Hoved- og Postadresse:

DFA Service Aps.

Hejrevej 39, 1. sal

2400 København NV

 

Åbningstid:

Mandag - Fredag: kl 9.00-17.00

Telefontid: kl. 10-15

Telefon: 38887868

Telefax: 38887869

Email: service@dfaservice.dk

Aarhus:

DFA Service Aps.

Sindalsvej 37

8240 Risskov

 

Åbningstid:

Mandag - Tirsdag: kl 9.00-17.00

Onsdag: Lukket (Reparation kan hentes og indleveres)

Torsdag - Fredag: kl 9.00-17.00

Telefon: 38887868

Telefax: 38887869

Email: service@dfaservice.dk

DFA personale

København:

Service koordinator

Daniel Bagterp

dbp@dfaservice.dk

Service koordinator

Morten Tyge

morten@dfaservice.dk

Service tekniker

Jakob Prasz

jakob@dfaservice.dk

Service tekniker

Finn Lorenz

finn@dfaservice.dk

Service tekniker

Stephan Andersen

stephan@dfaservice.dk

Service tekniker

Ole Nefer

one@dfaservice.dk

Aarhus:

Service tekniker

Tore Østvedt

tore@dfaservice.dk

Service tekniker

Finn Bach Jensen

fbj@dfaservice.dk

© 2017 DFA Service

KØBENHAVN: Hejrevej 39 1. sal 2400 København NV Tlf 3888 7868 service@dfaservice.dk
 Åbningstider: Man - Fre: 9.00 - 17.00 Telefontid: 10-15
AARHUS: Sindalsvej 37 8240 Risskov Tlf 3888 7868 service@dfaservice.dk  Åbningstider: Man - Tir: 9.00 - 17.00 Tor - Fre: 9.00 - 17.00 Onsdag lukket